Home » z życia szkoły
Category Archives: z życia szkoły
Wycieczka na Słowację
Po sukcesach podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej, nasi chórzyści udali się na zasłużoną wycieczkę, która była doskonałą okazją do wspólnej integracji oraz poznawania sąsiedzkiej kultury. Organizatorami tego wyjątkowego wyjazdu byli GOKSiT w Polańczyku oraz Biuro Turystyczne Bieszczader.
Wyjazd był niezwykle wartościowy pod względem merytorycznym. W imieniu grupy dziękujemy Panu Wojciechowi W. za przekazanie imponującej wiedzy z zakresu geologii oraz historii regionu, która znacząco wzbogaciła to wydarzenie.
13 czerwca 2026 roku zapisał się w kronikach naszej szkoły jako data wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy w historii placówki nasi ósmoklasiści bawili się na swoim własnym balu.
Uroczystość, zorganizowana w gronie uczniów i nauczycieli, stała się symbolicznym zwieńczeniem wspólnej nauki oraz nowym, wspaniałym rozdziałem w szkolnej tradycji. Wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnym, pełnym elegancji polonezem, który w tym historycznym wykonaniu nabrał szczególnego znaczenia i wywołał wiele wzruszeń.
Po części oficjalnej nadszedł czas na beztroską zabawę przy muzyce prowadzonej przez DJ-a. Parkiet tętnił energią przez cały wieczór, a młodzież w atmosferze radości celebrowała te ważne chwile. Tak pionierskie przedsięwzięcie nie mogłoby się odbyć bez ogromnego wsparcia Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji i zaangażowanie, dzięki któremu ta noc była tak wyjątkowa.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą postawę, wspólną zabawę i tworzenie niezapomnianych wspomnień, które na zawsze pozostaną częścią historii naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten pierwszy w dziejach bal zapoczątkuje piękną tradycję dla kolejnych roczników naszych absolwentów.
Zaelektryzowani
9 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbyły się niezwykle widowiskowe warsztaty naukowe poprowadzone przez grupę „
”. To było wydarzenie, które w praktyczny i niezwykle angażujący sposób przybliżyło uczniom fascynujący świat fizyki i chemii.
Czego doświadczyliśmy?
Spotkanie nie było zwykłą lekcją. Prowadzący zadbał o to, by nauka stała się prawdziwym show. W programie znalazły się m.in.:
Efektowne eksperymenty z użyciem ciekłego azotu, które wypełniły salę kłębami pary, robiąc ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach.
Pokazy z ogniem i wybuchami, które bezpiecznie i spektakularnie zobrazowały zasady rządzące reakcjami chemicznymi.
Interaktywne doświadczenia, w których uczniowie mogli czynnie uczestniczyć, badając zjawiska fizyczne na własnej skórze.
Nauka poprzez zabawę
Celem warsztatów było pokazanie, że nauki ścisłe nie muszą być trudne ani nudne. Dzięki dynamice pokazów i dużej dawce humoru, uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali przeprowadzane eksperymenty, zadawali mnóstwo pytań i chętnie włączali się do wspólnej zabawy.
Dziękujemy grupie „Zaelektryzowani” za przyjazd i przeprowadzenie tak inspirujących zajęć, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów!
Wycieczka do Zakopanego
Dzień Dziecka rozpoczęliśmy wyjątkowo wcześnie – a nawet bardzo wcześnie. O godzinie 3:30, gdy większość mieszkańców jeszcze smacznie spała, nasza wycieczkowa ekipa była już gotowa do drogi. Za oknami padał deszcz, więc płaszcze przeciwdeszczowe stały się obowiązkowym elementem stroju każdego uczestnika.
Tak zakończył się pierwszy dzień naszej wycieczki – deszczowy, mglisty, miejscami bardzo mokry, ale przede wszystkim pełen uśmiechów, przygód i niezapomnianych wspomnień. A to dopiero początek! 😊
Ogłoszenie
Spotkanie z rodzicami
w dniu 09.06.2026 r.
(WTOREK)
godz. 1530
|
L.p. |
Oddział |
Imię i nazwisko wychowawcy |
Nr sali |
|
1. |
I SP |
Ewelina Pasławska |
14 |
|
2. |
II SP |
Aneta Wronowska |
12 |
|
3. |
III SP |
Małgorzata Rychlicka |
13 |
|
4. |
IV SP |
Aneta Wronowska (m) |
15 |
|
5. |
V SP |
Bogumiła Łoś |
9 |
|
6. |
VI SP |
Katarzyna Wronowska |
5 |
|
7. |
VII SP |
Agata Steuden |
4 |
|
8. |
VIII SP |
Renata Walentowicz |
7 |
Wielkopolska Przygoda
Naszą wielką przygodę rozpoczęliśmy o godzinie 3:00 nad ranem. Zaspani, choć pełni emocji i ciekawości świata, wyruszyliśmy w podróż do Wilkowyi w Wielkopolsce w ramach wymiany uczniów. Po 11,5 godzinach jazdy, którą spędziliśmy na wspólnych rozmowach i integracji, zostaliśmy serdecznie powitani przez Pana Dyrektora miejscowej szkoły. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do schroniska w Radlinie, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie zabytkowego młyna, gdzie poznaliśmy dawne techniki mielenia zboża. Dzień zakończyliśmy w szkole, gdzie wspólnie z rówieśnikami z Wilkowyi wzięliśmy udział w animacjach, rozgrywkach badmintona oraz zawodach w mieszanych drużynach.
Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy wczesną pobudką o 6:00. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Biskupina, by zwiedzić najstarszy archeologiczny skansen w Polsce. W drodze zatrzymaliśmy się przy punkcie widokowym, skąd podziwialiśmy panoramę dworku, w którym przebywał Adam Mickiewicz. W skansenie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których własnoręcznie tworzyły łużyckie symbole słońca. Następnie udaliśmy się do Poznania, gdzie zabytkowa tramwajowa „bimba” umożliwiła nam zwiedzenie najważniejszych zakątków stolicy Wielkopolski. Po powrocie do Wilkowyi czekała na nas wieczorna niespodzianka – ognisko oraz rozgrywki sportowe zorganizowane przez Pana Dyrektora, które pozwoliły nam spędzić fantastyczny czas na wspólnej zabawie do godziny 21:00.
Trzeci dzień był nieco spokojniejszy. Po śniadaniu udaliśmy się do Jarocina, gdzie zwiedziliśmy dworek rodziny Radolińskich oraz centrum nauki „SOWA”. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali tam eksperymenty, a w Spichlerzu Polskiego Rocka poznali historię polskiej muzyki. Wyjątkowym punktem programu była wizyta w Starostwie Powiatowym, gdzie przyjęli nas starosta Mariusz Stolecki, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak oraz członek zarządu Jan Szczerbań. Po ciekawej lekcji o pracy samorządu i otrzymaniu miłych upominków, wróciliśmy do szkoły w Wilkowyi na wspólne wywiady, które podsumowały naszą integrację. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bieszczad, przekonani, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.
🎶 Wielki sukces naszego chóru w Polańczyku!
Z ogromną radością informujemy, że nasz szkolny chór odniósł wspaniały sukces podczas Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej w Polańczyku!Jeszcze raz gratulujemy całemu zespołowi i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów! 🎤✨













































