Klasy IV, V, VI, VII Muzyka
Kl. IV Utrwalić wiadomości na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina w latach dziecięcych. Nauczyć się na pamięć piosenki „Muzyczne echo Warszawy”. Utrwalić grę na flecie prostym (zadanie domowe z lutego – refren „Śpiewanki o piosence”).
Kl. V Utrwalić wiadomości o życiu i twórczości Fryderyka Chopina do roku 1830. Nauczyć się na pamięć piosenki „Hej na krakowskim rynku” (podr. s. 105.)oraz wiadomości o cechach polskiego tańca krakowiaka (podr. s.106-107.) W zakresie gry na flecie utrwalić refren piosenki „Mały kanon” (zadanie domowe z lutego).
Kl. VI Utrwalić wiadomości na temat życia i twórczości Fryderyka Chopina po roku 1830 na emigracji (s.91, 94, 95, 96, 97). Nauczyć się na pamięć piosenek: „Chopin a Paryżu” i „Mój serdeczny kraj” ( s.90, 92) Wysłuchać w Internecie kilku mazurków F. Chopina oraz Etiudy E-dur op.10 nr 3 Chętni uczniowie doskonalą grę na gitarze (akompaniament do piosenek: „Pięknie żyć”, „Nie zastąpi Ciebie nikt” (muzyka Romualda Lipko) oraz na flecie prostym ( wstęp i wtóry do piosenki „Pięknie żyć”)
Kl. VII Utrwalić wiadomości o przedstawicielach muzyki romantycznej oraz twórczości Fryderyka Chopina.( rozdziały: Formy muzyczne w twórczości F. Chopina, Chopin jakiego nie znacie, Fakty z życia i twórczości Chopina, które warto zapamiętać”) Wysłuchać w Internecie kilku mazurków F.Chopina, oraz ballady g-moll (fragment). W dalszym ciągu obowiązuje zadanie domowe z lutego dotyczące gry na flecie „Oda do radości”. Nauczyć się na pamięć piosenki „Nie zastąpi Ciebie nikt” a osoby chętne akompaniamentu na gitarze do tej piosenki. (na szóstkę) Akordy podałam dawno.
Klasy IV, V, VI, VII Plastyka
Uczniowie klas IV-VI. Wykonać pracę plastyczną na konkurs „Moja Wielkanocna Kartka” Kartka z bloku technicznego biała lub kolorowa-format nie większy niż A5 (wielkość zeszytu szkolnego), technika dowolna płaska (kredki, pastele, wycinanka, farby), kartka z bloku technicznego. Kartka Wielkanocna ma zawierać symbole Świąt Wielkanocnych. Mile widziane i dodatkowo punktowane elementy budzącej się przyrody na wiosnę (śnieżyczki, przebiśniegi, krokusy, kaczeńce, pierwiosnki, bazie. Uwaga! Na odwrocie kartki nie pisać żadnych życzeń! Każdy uczeń ma wykonać pracę Termin 26.03.2020 r.
Dodatkowo na ocenę celującą można wykonać pracę plastyczną na konkurs „Kocham Polskę” z okazji 100 Rocznicy Powstań Śląskich. Regulamin konkursu i oświadczenia do RODO poniżej tej notatki na stronie głównej szkoły. Termin: 26.03.2020 r.
Uczniowie klasy VII obowiązkowo mają wykonać na ocenę pracę plastyczną na konkurs „Kocham Polskę”. Przypominam, że wszyscy otrzymali indywidualnie regulamin a kto zgubił to jest tu poniżej podany na stronie szkoły Termin 26.03.2020 r.
Dodatkowo na ocenę celującą można wykonać pracę plastyczną na konkurs „450 lat Głogowa Małopolskiego”. Regulamin otrzymały zainteresowane osoby, a kto chciałby dołączyć niech skontaktuje się tymi osobami. Termin 26.03.2020 r.
Regulamin konkursu kocham Polskę |
Pozdrawiam. Miłej pracy. Proszę dbać o swoje zdrowie’
L. Różycka