Home » z życia szkoły » Wielkopolska Przygoda

Wielkopolska Przygoda

Naszą wielką przygodę rozpoczęliśmy o godzinie 3:00 nad ranem. Zaspani, choć pełni emocji i ciekawości świata, wyruszyliśmy w podróż do Wilkowyi w Wielkopolsce w ramach wymiany uczniów. Po 11,5 godzinach jazdy, którą spędziliśmy na wspólnych rozmowach i integracji, zostaliśmy serdecznie powitani przez Pana Dyrektora miejscowej szkoły. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do schroniska w Radlinie, a następnie ruszyliśmy na zwiedzanie zabytkowego młyna, gdzie poznaliśmy dawne techniki mielenia zboża. Dzień zakończyliśmy w szkole, gdzie wspólnie z rówieśnikami z Wilkowyi wzięliśmy udział w animacjach, rozgrywkach badmintona oraz zawodach w mieszanych drużynach.

Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy wczesną pobudką o 6:00. Po śniadaniu wyruszyliśmy do Biskupina, by zwiedzić najstarszy archeologiczny skansen w Polsce. W drodze zatrzymaliśmy się przy punkcie widokowym, skąd podziwialiśmy panoramę dworku, w którym przebywał Adam Mickiewicz. W skansenie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których własnoręcznie tworzyły łużyckie symbole słońca. Następnie udaliśmy się do Poznania, gdzie zabytkowa tramwajowa „bimba” umożliwiła nam zwiedzenie najważniejszych zakątków stolicy Wielkopolski. Po powrocie do Wilkowyi czekała na nas wieczorna niespodzianka – ognisko oraz rozgrywki sportowe zorganizowane przez Pana Dyrektora, które pozwoliły nam spędzić fantastyczny czas na wspólnej zabawie do godziny 21:00.

Trzeci dzień był nieco spokojniejszy. Po śniadaniu udaliśmy się do Jarocina, gdzie zwiedziliśmy dworek rodziny Radolińskich oraz centrum nauki „SOWA”. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali tam eksperymenty, a w Spichlerzu Polskiego Rocka poznali historię polskiej muzyki. Wyjątkowym punktem programu była wizyta w Starostwie Powiatowym, gdzie przyjęli nas starosta Mariusz Stolecki, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak oraz członek zarządu Jan Szczerbań. Po ciekawej lekcji o pracy samorządu i otrzymaniu miłych upominków, wróciliśmy do szkoły w Wilkowyi na wspólne wywiady, które podsumowały naszą integrację. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wyruszyliśmy w drogę powrotną do Bieszczad, przekonani, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.


Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.