Galeria zdjęć programu Picasa>>>
W dniach 19-21 IX 2016 r. odbyła się trzydniowa wycieczka do Warszawy. Uczestnikami byli uczniowie klasy VI oraz kilka osób z klas IV, V i I Gim, razem 30 osób. Zwiedzaliśmy najciekawsze miejsca w stolicy, które przykuwają uwagę turystów. Choć wyjazd odbywał się wcześnie rano, humory dopisywały.
I dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki, gdzie z XXX piętra podziwialiśmy panoramę Warszawy. Potem poszliśmy na Plac Józefa Piłsudskiego przed Grób Nieznanego Żołnierza. Akurat odbywała się zmiana warty. Następnie pojechaliśmy do Sejmu RP. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni tym, co dzieje się tu na co dzień. To tutaj zapadają ważne uchwały i decyzje, to tutaj toczą się burzliwe dyskusje dotyczące naszego kraju. Widzieliśmy pamiątkowe tablice, np. upamiętniające wizytę Jana Pawła II, pamiątkowe laski marszałkowskie z poprzednich wieków oraz miejsce znane nam z telewizji, gdzie dziennikarze czekają na polityków, aby zrobić z nimi wywiad. Kolejnym punktem zwiedzania były Łazienki Królewskie. Na wszystkich wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, pałace oraz rezydencje ówczesnej monarchii. Tu również znajduje się pomnik Fryderyka Chopina, przy którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
II dzień rozpoczęliśmy od przejazdu metrem do Centrum Nauki Kopernik, niewątpliwie jednego z najważniejszych punktów naszej wycieczki. Obiekt ten rozbudził naszą ciekawość, mogliśmy samodzielnie poznawać świat i uczyć się jednocześnie. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez prowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Niektórzy skorzystali również z możliwości grania na laserowej harfie, wcielili się w role didżejów. Atrakcją było również obejrzenie seansu w Planetarium pt. „Ziemia, Słońce, Księżyc”. Po obiedzie udaliśmy się spacerkiem na dach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i podziwialiśmy mieszczące się tam ogrody. Następnie udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście. Na rynku Starego Miasta przy pomniku Syrenki Warszawskiej mogliśmy zakupić pamiątki dla najbliższych. Spacerkiem ruszyliśmy obok Barbakanu pod pomnik Małego Powstańca, który upamiętnia najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego. Podziwialiśmy również Pałac Prezydencki i zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy metrem do miejsca noclegowego.
III dzień był równie emocjonujący. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zamku Królewskiego. Podziwialiśmy Sale Tronową, Pokój Marmurowy, Salę Balową, Apartamenty Królewskie m.in. Garderoby, Gabinet Króla. Następnie pojechaliśmy zwiedzić drugi, niezwykle ważny dla uczestników wycieczki obiekt- Stadion Narodowy. Wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń niektórych z nas, gdyż w grupie było wielu kibiców piłki nożnej. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego budynku. Naprawdę, robi wrażenie! Siedzieliśmy w lożach vipowskich, w sali kryształowej i platynowej, odwiedziliśmy salę konferencyjną oraz szatnie piłkarzy, a także miejsce, gdzie relaksują się po meczach czyli salę do masażu i kąpieli. To był ostatni punkt programu naszej wycieczki, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Przez wszystkie te dni obecna była z nami pani przewodnik, która oprowadzała nas po Warszawie opowiadając o jej historii, mieszkańcach i ciekawostkach.
Wycieczka była dla nas niezapomnianą lekcją historii, fizyki i geografii. Mogliśmy na niej dużo zobaczyć i wiele się nauczyć. Z tego miejsca w imieniu wszystkich uczestników chcielibyśmy podziękować naszym opiekunom i organizatorom, bez których wyjazd by się nie odbył: pani Bogumile Łoś, panu Dariuszowi Rychlickiemu oraz p. Anecie Wronowskiej, a także panu Dyrektorowi za dofinansowanie wycieczki oraz Radzie Rodziców za zakup żywności potrzebnej do zrobienia posiłków (śniadania i kolacje).
Klasa VI z wychowawczynią